Lajme

Hagari: Dy anijet e goditura në Detin e Kuq nuk kanë lidhje me Izraelin

12/03/2023 22:17
nga:G B

Zëdhënësi i ushtrisë izraelite, Daniel Hagari tha se dy anijet që Houthi goditën në Detin e Kuq nuk kishin lidhje me vendin.

Lëvizja Houthi tha se marina e saj sulmoi “dy anije izraelite”, Unity Explorer dhe Number 9, me një dron të armatosur dhe një raketë detare, raporton Aljazeera.

Një zyrtar i Pentagonit i tha Al Jazeera se një shkatërrues amerikan hodhi në erë dy dronë që po sulmonin anijet e ngarkesave.