Sporti

Haaland: Ëndrra ime ishte të luaja futboll dhe të jetoja me ato para për pjesën tjetër të jetës sime

09/29/2022 23:28
nga:E K

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ndau mendimin e tij për rëndësinë e parave në një karrierë si futbollist profesionist.

“Si fëmijë, ëndërroja të luaja futboll dhe të jetoja me paratë që fitova për pjesën tjetër të jetës sime,” citon City Xtra fjalët e sulmuesit norvegjez në dokumentarin e Haaland “The Big Decision”. Sipas Erling, është e rëndësishme që një futbollist të ketë një pagë të mirë, por ai nuk e konsideron këtë si synimin kryesor të karrierës së tij.

Kujtojmë se Haaland provoi fanellën e Manchester City këtë verë. Sulmuesi pati një fillim të mrekullueshëm në karrierën e tij me Qytetarët, duke shënuar 14 gola në vetëm 10 ndeshje për skuadrën e re