Lajme

Grenell për aksionin e policisë: Manipulim i disa politikanëve në Prishtinë – Biden s’duhet të heshtë

10/13/2021 16:19
nga:A. R.

Ish-i Dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur aksionin e Policisë së Kosovës në Mitrovicë të Veriut si shkelje të Marrëveshjes së Brukselit.

“Marrëveshja e Brukselit është e qartë dhe duhet të ndiqet – kjo është shkelje e saj”.

“Manipulimet politike nga disa në Prishtinë, para zgjedhjeve lokale të së dielës duhet ndaluar. Kjo është e rrezikshme dhe e pamatur”, është shprehur Grenell.

“Joe Biden nuk duhet të heshtë në këtë situatë”.