Lajme

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

05/04/2021 00:01
nga:Gazeta Blic

Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka shpërndarë një fotografi nga zyra e tij, ndërsa aty qëndron edhe një foto e tij gjatë takimit me ish-presidentin, Hashim Thaçi.

Grenell ka shpërndarë një fotografi gjatë një interviste të tij për ‘FoxNews’, por ajo çfarë bie në sy është një foto që gjendet në zyrën e tij.

Ish-ambasadori amerikan në Gjermani dhe i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, mban në zyre fotografinë gjatë takimit me ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Atë Grenell e kishte realizuar në presidencë, gjatë vizitës së tij në Kosovë.

05/06/2021 00:13

“Kjo është arsyeja pse Hashim Thaçi nuk e paditi Serbinë për gjenocid”