Sporti

Gjysmëfinalet e Champions League, bëhen publike datat dhe oraret e dy sfidave

04/18/2024 10:52
nga:E K

Champions League është njohur tashmë me katër gjysmëfinalistët e këtij eventi madhështor.

Për ndeshjet e para, Bayern Munich dhe Real Madrid do të ndeshen së bashku të martën më 30 prill në orën 21:00, ndëra Dortmund me PSG është planifikuar për të mërkurën më 1 maj në orën 21:00.

Ndeshjet e kthimit, PSG-Dortmund do të zhvillohet të martën e 7 majit në orën 21:00, ndërsa Real Madrid-Bayern Munich të mërkurën më 8 maj, në orën 21:00.