Sporti

Gjyqtari kosovar, Alban Zejnullahu ia shpëton jetën lojtarit në “Liga Total” të Lipjanit

07/21/2021 23:03
nga:Mergim Rreci

Nje rast i ngjajshem me atë të futbollistit danez, Christian Erikssen ndodhi këtë javë ne Liga Total, por falë intervenimit të shpejtë të stafit dhe mbi te gjitha të gjygjtarit, Alban Zejnullahu u evitua më e keqja.

Reagimi i Zejnullahut ishte i shpejtë dhe efikas, duke arritur që futbollistit të  “Fc 9 Janarit” t’i ofroi ndihmën e parë, përcjell GazetaBlic Sport.

Ai më pas e mori trajtimin mjekësor nga personeli shëndetësor dhe tashmë ai është mirë.