Gjyqtari i njohur spanjoll, Mateu Lahoz: Ndodhi gjëja më e keqe, u pengua përdorimi i VAR

05/09/2024 13:41
nga:E K

Gjyqtari legjendar spanjoll, Antonio Mateu Lahoz i cili tani punon si komentator ekspert, foli për situatën e diskutueshme në fund të ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, në të cilën Reali mundi Bayernin 2:1 dhe kaloi në finalen 4 të Ligës së Kampionëve: 3 në total.

Bayern kaloi në epërsi me golin e mrekullueshëm të Alphonse Davies në minutën e 68-të, dhe Reali ktheu tabelat me golat e Joselu-t në minutën e 88-të dhe 91-të dhe finalen do ta luajë kundër Borussia Dortmundit më 1 qershor në Wembley, transmeton GazetaBlic Sport.

Ndeshjen dhe vendimin e gjyqtarëve e komentoi spanjolli, Lahoz.

Ndodhi një fatkeqësi që askush nuk e donte, u pengua mundësia e përdorimit të VAR. Ndodhi gjëja më e keqe që mund të ndodhte në arbitrim. VAR nuk mundi të ndihmonte, loja nuk u ndal me ngritjen e flamurit, por nga bilbili i arbitrit”, tha Lahoz për Movistar.

Lahoz theksoi se është normale që arbitrat ndonjëherë gabojnë, por gjithsesi ka mbetur i befasuar nga vendimi i Marciniak për të ndërprerë lojën dhe për të ndihmuar Realin.