Sporti

Gjermania – Hungaria, këto janë formacionet zyrtare

09/23/2022 19:39
nga:E K

Gjermania do të përballet sot me Hungarinë.

Ndeshja e vlefshme për grupin e tretë të Ligës A të Kombeve zhvillohet me fillim nga ora 20:45, shkruan GazetaBlic Sport.

Hungarezët i kanë marrë dy barazime radhazi ndaj Gjermanisë, fillimisht në grupet e Euro 2020 dhe më pas në sfidën e parë në Nations League, ku Hungaria në “Puskas Arena” ja doli përsëri ti ndalte gjermanët në barazimin 1-1.

Sfida do të jetë një provë e vërtetë për “panxerat”, megjithatë trajneri Hans Flick do ta ketë të vështirë pasi do të duhet të bëj pa Manuel Neuer dhe Leon Goretzka të cilët janë infektuar me Covid-19.

Ja formacionet zyrtare: