Sporti

Celtic fiton derbin e madh ndaj Rangers, ‘vulos’ fatin e titullit kampion

05/11/2024 16:03
nga:Mergim Rreci

Celtic mposht rivalin Rangers 2-1 në Celtic Park.

Derbi i Old Firm u vendos në favor të skuadrës vendase për shkak të golave ​​të Matt O’ Riley në minutën e 35-të dhe autogolit të John Lundstram, transmeton GazetaBlic Sport.

Me këtë rezultat, Celtic ka 87 pikë, 6 më shumë se Rangers dhe një pikë larg titullit të tretë (ndonëse kanë mbetur vetëm dy ndeshje, golavarazhi nuk lejon ende të festohet). Një sukses që mund të ndodhë të mërkurën e ardhshme, kur ata të udhëtojnë për në Kilmarnock, aktualisht në vendin e 4-të.

/GazetaBlic Sport/