Euro2024

Gazetari italian e emocionon jashtëzakonisht shumë Luka Modricin: Jeni një nga lojtarët më të mirë që kam parë ndonjëherë

06/25/2024 11:36
nga:Mergim Rreci

Luka Modric u pa i zhgënjyer mbrëmë, pasi barazimi ndaj Italisë (1-1) praktikisht e përjashtoi Kroacinë nga Euro.

Në një lojë të çmendur, Modric për pak sa nuk i dha ekipit kualifikimin (dhe theu një rekord evropian), por italianët barazuan në kohën e fundit dhe siguruan vendin e dytë në Grupin B, transmeton GazetaBlic Sport.

Kapiteni kroat u votua lojtari i ndeshjes dhe në konferencën për shtyp ai përfundoi i prekur nga një kërkesë e lënë nga një gazetar italian, e lënë përmes përkthimit.

“Faleminderit shumë për gjithçka që tregove, jo vetëm sot, por gjatë gjithë karrierës. Edhe një herë treguat klasin tuaj, shënuat pasi humbët një penallti. Thjesht doja t’ju them këtë: kërkoj që të mos tërhiqesh kurrë, sepse je një nga lojtarët më të mirë që kam parë ndonjëherë”, dëgjoi Modric. Pati duartrokitje.

“Faleminderit shumë për fjalët tuaja. Unë gjithashtu do të doja të luaja përgjithmonë, por do të vijë një moment kur do të më duhet të ndalem. Ende nuk e di se kur, tani për tani, do të vazhdoj, por dua t’ju falënderoj për komplimentet. Faleminderit”, iu përgjigj ai.

/GazetaBlic Sport/