Lajme

Gashi: Kurti do të duhej të dorëhiqej nga politika, do ta shpëtonte një botë

09/18/2023 22:19
nga:G C

Analisti Dardan Gashi, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se kryeministri Kurti do të duhej të dorëhiqej nga jeta politike.

“Ky (Kurti) do të duhej të dorëhiqej nga jeta politike, do ta shpëtonte një botë”, ka thënë Gashi.

Sipas Gashit, kryeministri Kurti, sa i përket dialogut “e ka lujtë mbrapshtë këtë lojë”.

“Kurti nga fillimi deri në fund, sa i përket dialogut e ka lujtë mbrapshtë këtë lojë, e mos harroni se këtë që po e refuzon dhe akuzon Perëndimin, e ka pranuar dhe ka thënë se Vuçiq nuk e ka nënshkruar, ndërsa unë po”, ka thënë Gashi.

Hoxhaj: Albin Kurtin dhe Donika Gërvallën nuk i pret njeri i gjallë në asnjë kryqytet