Lajme

Gashi: Këta të vrasin dhe nuk ju duket boll, pastaj të vjedhin edhe gjakun!

12/09/2022 11:03
nga:Y I

Tomë Gashi, avokat i familjes Dehari që po merret me rastin e vrasjes së Astrit Deharit ka reaguar pas lajmit  se janë zhdukur mostrat e gjakut të ish-aktivistit të LVV-së në IML.

“Te pa shpirt.Keta te vrasin dhe nuk ju duket boll.Pastaj ta vjedhin edhe gjakun” shkruan Gashi në reagimin e tij raporton Gazeta Blic.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, ka njoftuar dje se janë zhdukur mostrat e gjakut, urinës e lukthit të aktivistit të vdekur të LVV-së, Astrit Dehari.

Shkrimi i plotë i Tomë Gashit: