Sporti

Galliani: Ronaldinho ishte shumë i etur për gjërat jashtë fushës, ai i donte femrat dhe birrën e ftohtë

09/22/2022 23:37
nga:Lorik J

Adriano Galliani e përshkroi Ronaldinhon.

“Do ta rrahja në takim. Dinho, si të gjithë brazilianët, ishte shumë i etur për gjërat jashtë fushës. I pëlqenin femrat e bukura dhe birra e ftohtë, përndryshe do të kishte luajtur me talentin e tij deri në moshën 60-vjeçare. Klasi i pastër i Ronaldinhos është i pamohueshme, shkruan albeu.com.

Ne kishim edhe Rivaldon, një tjetër lojtar shumë i mirë, i cili gjithashtu e shijoi jetën e mirë”, tha ish-zëvendëspresidenti i Milanit që punon tani te Monza.

Ronaldinho luajti për Milanin nga 2008 deri në 2011.