Euro2024

Franca – Polonia, formacionet zyrtare| Rikthehet Kylian Mbappe, Lewandowski gjithashtu

06/25/2024 16:55
nga:Mergim Rreci

Franca dhe Polonia do të përballen në ndeshjet e fundit të grupeve në ‘Euro 2024’.

‘Gjelat’ e kanë siguruar kalimin tutje në fazën eliminuese, kurse Polonia është tashmë e eliminuar, shkruan GazetaBlic Sport.

Ky takim luhet me fillim nga ora 18:00, kurse këto janë formacionet zyrtare:

Franca XI: Maignan; Koundé, Upamecano, Saliba, Hernandez; Tchouaméni, Kanté, Rabiot; Dembélé, Mbappe, Barcola

Polonia XI: Skorupski; Bednarek, Dawidowicz, Kiwior; Frankowski, Syzmanski, Zielinski, Moder, Zalewski; Urbanski, Lewandowski

/GazetaBlic Sport/