Sporti

Formacionet zyrtare: Rusi – Danimarkë

06/21/2021 20:30
nga:E K

Sonte (e hënë) do të zhvillohet sfida interesante mes Rusisë dhe Danimarkës.

Dy skuadrat kanë objektiv kalimin tutje, andaj do ‘luftojnë’ vetëm për fitore.

Rusia me një barazim dhe kuptohet Belgjika duhet se paku një barazim ndaj Finlandës, do kualifikohej në raundin tjetër.

Ndërsa, Danimarka duhet të arkëtojë pikët e plota dhe të shpresojë në fitoren e Belgjikës për të kaluar tutje.

Formacionet zyrtare:

Rusi: Safonov; Fernandes, Diveev, Ozdoev, Zobnin, Kudryashov, Dzhikiya, Miranchuk, Golovin, Dzyuba, Kuzyev

Danimarkë: Schmeichel; Verstagaard, Kjaer, Maehle, Christensen, Delaney, Braithwaite, Damsgaard, Wass, Poulsen, Hojbjerg