Sporti

Formacionet zyrtare: Milan – Juventus

07/07/2020 21:01
nga:M K

Dy skuadrat më të mëdha në Itali, Milan dhe Juventus do të përballen sonte me fillim nga ora 21:45 në kryendeshjen e javës në Serie A.

Fitorja është më se e rëndësishme për të dyja palët.

Fillimisht për Rossonerët që synojnë një kualifikim në Europa Ligë dhe në anën tjetër, për “Zonjën e Vjetër” që të marrshojë sigurt drejt titullit të tetë me radhë kampion, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastesh janë mësuar edhe emrat e futbollistëve që pritet ta nisin takimin nga minuta e parë.

Më poshtë edhe formacionet startuese.

/GazetaBlic/

08/08/2020 20:52

Zyrtare: Pirlo, trajner i Juventusit