Sporti

Formacionet zyrtare: Milan – Inter

09/21/2019 19:48
nga:M K

Milan dhe Inter do të përballen sonte me fillim nga ora 20:45 në derbin “Della Madonnina” numër 224.

Interi që kryeson renditjen tabelare në Serie A, do të synojë ta vazhdojë këtë seri pozitive, megjithëse do ta ketë të vështirë përballë Milanit, që sonte është në cilësinë e vendasit dhe e ka përkrahjen e madhe të tifozëve, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në derbi, për të cilin ne do t’iu raportojmë minut pas minuti.

Më poshtë edhe emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

05/22/2020 14:45

Ndërron jetë ish-trajneri i Interit