Formacionet zyrtare: Manchester United – Everton, vendim befasues për Ronaldon

10/02/2021 12:38
nga:M K

Pas humbjes nga Aston Villa në cilësinë e vendasit, Manchester United sërish do të jetë përballë spektatorëve të vet në duelin e parë të xhiros së shtatë në Premier Ligë.

“Djajtë e Kuq” do të ndeshen me Evertonin në “Teatrin e Ëndrrave”, në një sfidë që pritet të jetë më se e zjarrtë, përcjell GazetaBlic.

Për takimin që ia nis nga ora 13:30, tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, ndërsa befasi mbetet mosaktivizimi i Ronaldos nga minuta e parë.

Portugezi, përkundër se shënoi golin e fitores në mesjavë ndaj Villarealit në Champions, nuk ka fituar besimin e Solskjaer për të luajtur nga minuta e parë.

Më poshtë edhe emrat e futbollistëve që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.