Sporti

Formacionet zyrtare: Espanyol – Real Madrid

06/28/2020 20:59
nga:M K

Pas barazimit të mbrëmshëm të Barcelonës në udhëtim te Celta Vigo, Real Madridi ka shansin e artë që ta kalojë për dy pikë rivalin e përbetuar dhe kështu të bëjë një hap të madh drejt titullit.

Mbretërit i shkojnë Espanyolit të pozitës së fundit, që megjithatë edhe më tutje ka shpresa për mbijetesë, ani pse të vogla, përcjell GazetaBlic.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 22:00, ndërsa para pak çastesh janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë edhe emrat e lojtarëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

07/08/2020 23:55

Dy kartona të kuq e një gol, Barcelona fiton derbin e Katalonisë – Espanyol në Segunda Division