Sporti

Formacionet e mundshme: Liverpool – Southampton

02/01/2020 10:13
nga:M K

19 pikë është diferenca mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt kur kanë mbetur edhe 14’të xhiro deri në fund të Premier Ligës.

“Të kuqtë” nga Merseyside synojnë titullin në ishull, për herë të pas 30 vitesh, ndërsa deri më tani janë në rrugë të mirë, shkruan GazetaBlic.

Sot ndërkaq, djelmoshat e Kloppit janë nikoqirë të Southamptonit, në një duel ku fitorja është opsioni i vetëm.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 16:00, kurse mediat angleze kanë mësuar edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Minamino

Sotuhampton (4-4-2): McCarthy; Valery, Stephens, Vestergaard, Bertrand; Djenepo, Ward-Prowse, Hojbjerg, Boufal; Ings, Redmond

/GazetaBlic/

07/03/2020 13:01

Skuadra e Liverpoolit mbrëmë regjistroi një rekord të zi, saktësisht pas 28 vitesh