Sporti

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

03/19/2023 09:51
nga:E K

Barcelona dhe Real Madrid do të përballen sot në derbin e madh spanjoll të njohur si ‘El Clasico’.

Blaugranët presin Los Blancos në shtëpi për ndeshjen e vlefshme të xhiros së 26’të të La Liga’s që zhvillohet me fillim nga ora 21:00, shkruan GazetaBlic Sport.

Para fillimit të takimit janë zbuluar formacionet e mundshme.

Ja 11’shet që pritet të nisin ndeshjen në “Camp Nou”:

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; F de Jong, Busquets, Kessie; Raphinha, Lewandowski, Gavi.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Tchouameni, Camavinga, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius.

/GazetaBlic Sport/