Sporti

Formacionet e mundshme: Atalanta – Liverpool

04/18/2024 12:14
nga:E K

Liverpool dhe Atalanta do të përballen sot në ndeshjen kthyese çerekfinale të Europa League.

Skuadra italiane ka avantazhin e madh pas ndeshjes së parë në “Anfield” ku befasoi skuadrën angleze duke i mposhtur 0-3, shkruan GazetaBlic Sport.

The Reds kërkojnë rikthimin tjetër të madh evropian në Bergamo në ndeshjen që zhvillohet nga ora 21:00.

Para duelit janë publikuar formacionet e mundshme.

Ja 11’shet që pritet të startojnë:

Atalanta:
Musso; De Roon, Djimsiti, Hien; Zappacosta, Pasalic, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners; Scamacca, De Ketelaere.

Liverpool:
Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Szoboszlai, Mac Allister, Elliott; Salah, Jota, Diaz.

/GazetaBlic Sport.