Cult

Flokët e thinjura trendi në Festivalin e Filmit në Kanë

07/13/2021 13:50
nga:G C

Jo shumë kohë më parë, gratë u mësuan të kishin frikë se flokët e tyre do të thinjeshin. Por, siç e bëri të qartë Andie MacDowell në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë, në premierën e Annette të martën në mbrëmje, tani është pa dyshim një trend.

Dhe duke gjykuar nga sa bukur dukej ajo, do të ishit budalla nëse nuk do ta përqafonit këtë trend. Duke shfaqur hijen e saj të re prej zeshkaneje (ajo filloi të thinjet gjatë karantinës), MacDowell, e cila është 63 vjeç, ndërroi bizhuteritë që ia ndaloi shfaqjen e flokëve kaçurrelë voluminozë.

Hija e bardhë tek flokët e saj kaçurrelë shkuan perfekt me fustanin Prada dhe me rruazat blu, transmeton KultPlus.

MacDowell u shoqërua nga Helen Mirren, hija e e bardhë e argjendtë e së cilës ishte një tjetër nga pamjet më të mira të flokëve të natës, si dhe nga Jodie Foster që mori vëmendjen me disa fije gri që rrinin pranë fytyrës së saj.

Duke fluturuar me flamurin për një ngjyrë të flokëve që dikur u shmang ishte edhe Sara Jessica Parker vetëm pak javë më parë që tregoi rrënjët e flokëve të saj në një fotografi të bërë ndërsa filloi të filmonte Sex and The City. Revolucion Viva la gri!./KultPlus.com