Lajme

Fillon takimi Kurti-Mass

04/22/2021 17:08
nga:M K

Ka nisur para pak çastesh takimi në mes të kryediplomatit gjerman Heiko Mass dhe kryeministrit Albin Kurti.

Ndërsa pak më parë Mass ka pasur një takim edhe me presidenten e vendit Vjosa Osmani.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat, ndërsa nëse nuk do të ketë ndonjë ndryshim, pritet që të dytë të dalin në konferencë për media.

Kujtojmë se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo risi nga ky takim dhe jo vetëm.

LEXO EDHE:

Vjosa Osmani pas takimit me Heiko Maas: Jemi për dialog, por jo me ndryshime kufijsh, që është logjikë e shekullit të kaluar

05/08/2021 15:23

Qeveria Kurti nis me “kapjen” e bordeve, motra e deputetit dhe disa mbështetës të VV-së emërohen në Bordin e Teatrit