Sporti

Milan – Atalanta, “Rossonerët” ndalojnë përdorimin e alkoolit dhe mjeteve piroteknike në “San Siro”

05/13/2022 21:50
nga:Mergim Rreci

Nuk do të lejohet alkool apo mjete piroteknike brenda stadiumit “San Siro” të dielën, pasi Milani përballet me Atalantën.

Kuqezinjtë nuk mund ta fitojnë titullin me një fitore në atë ndeshje, por fitorja e shoqëruar me një barazim ose humbje për Interin kundër Cagliarit në ndeshjen e mëvonshme të së dielës do ta bënte skuadrën e Stefano Piolit kampione, përcjell GazetaBlic Sport.

Dhe për këtë arsye, kryebashkiaku i qytetit Beppe Sala ka ndaluar shitjen e alkoolit dhe përdorimin e çdo mjeti piroteknik deri në orën 2 të mëngjesit CEST.

Gjobat për mosrespektim të rregullave mund të rezultojnë me gjoba deri në 5,000 €.

Milani ka një rekord të tmerrshëm të kohëve të fundit në ndeshjet në shtëpi kundër Atalantës pa asnjë fitore në shtatë ndeshjet e fundit, por e di se çdo gjë tjetër përveç humbjes së paku do t’i lejojë ata të shkojnë në ndeshjen e fundit të sezonit me fatin e titullit në duart e tyre.

Kuqezinjtë nuk e kanë fituar Scudetton që nga sezoni 2010-11 dhe janë të pamposhtur në 14 ndeshjet e tyre të fundit në Serie A.

Interi kishte avantazhin, por pësoi një humbje shokuese në ndeshjen e tyre kundër Bolognas në fund të muajit të kaluar.

/GazetaBlic Sport/