Cult

“Eurovision 2022”: Kush janë prezantuesit e këtij viti?

01/25/2022 17:05
nga:G C

Laura Pausini, Alessandro Cattelan dhe Mika do të jenë nikoqirë të “Eurovision Song Contest 2022” në Torino dhe lajmet do të shpallen zyrtarisht gjatë Festivalit të Sanremos në fillim të muajit shkurt.

Kjo sipas agjencisë italiane të lajmeve, Adnkronos, e cila ka cituar disa ‘burime të sakta’.

Thashethemet kanë qarkulluar prej muajsh për yjet e njohur. Nëse Adkronos e ka me të drejtë, këngëtarja Laura dhe Alesaandro kanë nënshkruar tashmë kontratat e tyre.

Laura Pausini, Alessandro Cattelan dhe Mika

Mika, i cili e ka mohuar vazhdimisht përfshirjen e tij, thuhet gjithashtu se është gati për të nënshkruar kontratën.

Njoftimi zyrtar pritet të vijë në natën e dytë të Sanremos, 2 shkurt, sepse Laura është planifikuar të shfaqet si e ftuar speciale atë mbrëmje.

Prezantuesit e “Eurovision 2022”: Laura Pausini, Alessandro Cattelan dhe Mika

Laura Pausini

Në dhjetor, Dagospia raportoi se Laura – ndër artistet më të njohura italiane në botë – ishte një ndër yjet e preferuar për të mirëpritur kompeticionin muzikor. Ajo ka fituar pothuajse çdo çmim të madh që mund të mendoni – duke përfshirë një çmim MTV Italian Music Awards, Grammy Awards, Latin Grammy Awards dhe Billboard Latin Music Awards.

Ju mund të mbani mend që Laura performoi këngën e saj të nominuar për Oscar “Io Si/Seen” në para-ndejën e Oscars 2021.

Ajo të luajë në një film për Amazon më vonë këtë vit që e konceptoi vetë.