Lajme

Murati flet për kallëzimin penal ndaj tij: Prapa grevës në arsim qëndron PDK LDK AAK

10/07/2022 15:05
nga:N M

Në fjalimin e tij në prag të përfundimit të interpelancës ndaj tij, ministri Hekuran Murati ka akuzuar SBASHK por edhe partitë opozitare për grevën në arsim, raporton Gazeta Blic.

Ai ka shpjeguar dy nenet 13 dhe 18 të ligjit për Greva duke thënë se qëllimisht opozita po i keqciton.

Ai ka folur edhe për kallëzimin penale që ka bërë PDK ndaj tij.

“Po shihet se kush ka qëndruar prapa grevës në SBASHK. Këto tri parti opozitare” …”, ka thënë ai ndër të tjera.