Lajme

Escobari flet pas takimit me Kurtin: Shpresoj se do dëgjohemi

06/05/2023 23:09
nga:Gazeta Blic

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, u shpreh se ShBA, BE dhe NATO dhe sipas tij, pothuajse të gjithë miqtë e Kosovës, e kanë të njëjtën kërkesë.

Tutje, ai u shpreh që shpreson që do të dëgjohen.

Nëse mund të them një gjë. Nuk kam parë kaq shumë të bashkuar në komunitetin transatlantik. Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian, NATO dhe pothuajse çdo mik tjetër i Kosovës ka bërë të njëjtën kërkesë identike. Pra, shpresoj se do të dëgjohemi.

Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin