Kupa e Botës 2022

Ende pa u mbyllur, Katar 2022 vendos një rekord në historinë e Botërorëve

12/13/2022 14:15
nga:Mergim Rreci

Katar 2022 është drejtë fundit, me Kupën e Botës që është futur në ethet e sfidave më vendimtare të kompeticionit.

Deri më tani, janë zhvilluar 60 ndeshje dhe ky Botëror ka shënuar një rekord dhe pse duhen ende edhe 4 ndeshje për tu mbyllur.

Katar 2022 është Botërori me më shumë barazime pa gola, pra 0-0, 8 deri më tani duke lënë pas 4 edicione të ndryshme, Brazil 2014, Afrika Jugut 2010, Gjermani 2006 dhe Spanjë 1982.