Lajme

Ekrem Hyseni merr primatin në degën e LDK-së në Podujevë, mbledhë anëtarët e kryesisë që dje refuzuan Agim Veliun

06/15/2021 20:08
nga:M K

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, sot, ka mbajtur mbledhjen e kryesisë së Degës, duke nisur kështu punën pasi Kryesia Qendrore e LDK-së mori vendim që këtij të fundit t’i barten të gjitha kompetencat e Degës së LDK-së në Podujevë deri në përfundim të procesit zgjedhor.

Dje, ish kryetari Agim Veliu kishte tentuar ta mblidhte kryesinë e Degës, por ajo kishte dështuar në mungesë kuorumi. Vetëm 4 anëtarë të Kryesisë i kishin shkuar Veliut në takim.

Burimet e GazetaBlic nga LDK e Podujevës bëjnë të ditur se mbledhja e sotme e udhëhequr nga kandidati Ekrem Hyseni, ka shkuar mirë dhe se anëtarët e kryesisë kanë diskutuar për përgatitjet për zgjedhjet lokale.

Kështu, anëtarët e kryesisë kane mbështetur vendimet e propozuara nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe janë rreshtuar krah tij.

Kujtojmë se Kryesia e LDK-së ka ndërmarrë një sërë veprimesh të inicuara nga kryetari Abdixhiku, si rezultat i Platformës së votuar në Këshillin e Përgjithshëm te LDK-së, e cila ndër të tjera synon riorganizimin e brendshëm dhe hapjen e dyerve për figura të reja në përpjekje për ta përmirësuar rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

LEXO EDHE:

Gaxherri: Kurti duhet të ballafaqohet me realitetin, të bëjë zgjidhje në tema të rëndësishme siç është dialogu