Cool

E thotë horoskopi: Kjo është dita juaj më me fat e javës

11/28/2022 12:29
nga:Gazeta Blic

Horoskopi i ditës më me fat për çdo shenjë të zodiakut për javën 28 ​​nëntor – 4 dhjetor 2022:

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Dita më me fat e javës: e martë, 29 nëntor
Në javën në vijim, fati do të gjendet në fjalët që thoni. Ju mund të preferoni veprimet në vend të bisedave në shumicën e ditëve, veçanërisht nëse ato nuk duket se do të çojnë askund.

Por është e rëndësishme të gjesh kohë për t’i folur gjërat. Këtu ka një mundësi që do të gjendet vetëm duke u hapur në jetën tuaj profesionale ose personale. Megjithatë, sapo ta bëni, do të jeni jashtëzakonisht mirënjohës për atë që keni bërë.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Dita më me fat e javës: e mërkurë, 30 nëntor

Java e ardhshme sjell një lloj transformimi në karrierën tuaj. Me Saturnin në Ujor që bën një bashkim pozitiv me Merkurin në Shigjetar, ai kombinon të dyja temat në jetën tuaj.

Gjatë kësaj jave është e rëndësishme të përfshini rritjen tuaj në jetën tuaj profesionale. Pavarësisht nëse është merita e një ngritjeje, promovimi ose thjesht lejimi i vetes për të folur. Do të njiheni për atë që jeni bërë.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Dita më me fat e javës: e shtuna, 3 dhjetor

Energjia e Peshqve rregullon jetën tuaj profesionale, kështu që ndërsa Neptuni kthehet drejtpërdrejt, ju do të përjetoni një përfitim të madh. Kur Neptuni retrogad mund t’i bëjë gjërat të duken më keq se sa janë.

Mund t’ju ketë ndihmuar të jeni në gjendje të shihni se çfarë nuk funksionon në situatën tuaj aktuale, në mënyrë që të mund ta ndryshoni atë, por ka qenë e vështirë të keni besim se mundeni. Këtë javë ajo energji ndryshon, duke ju lejuar të ndryshoni pozitivisht jetën tuaj të punës.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dita më me fat e javës: e shtuna, 3 dhjetor

Jeta do të ketë një ndryshim të madh pozitiv pasi Neptuni kthehet drejtpërdrejt në Peshqit që sundojnë pjesën më me fat të jetës tuaj. Kur bëhet fjalë për Neptunin në këtë pozicion, mund të dukej sikur nuk kishte kuptim të bëni asgjë, sepse asgjë nuk ishte ashtu siç dukej. Megjithatë, këtë javë, ju e shihni se si keni hedhur themelet për bekimin për të cilin jeni lutur.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Dita më me fat e javës: e shtuna, 3 dhjetor

Hëna është trupi planetar që rregullon veten dhe ndjenjat tuaja emocionale. Në shumë mënyra, Hëna përfaqëson atë që jeni vërtet duke ju ndihmuar të nderoni shpirtin tuaj autentik.

Këtë javë ndërsa Hëna kalon në Dashi, shenjën që përfaqëson fatin për ju, ju po udhëhiqeni për të nderuar të vërtetën tuaj. Çfarëdo që të ndjeni, është koha ta nderoni këtë sepse brenda saj qëndron bollëku dhe ndryshimet që keni shpresuar të krijoni.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Dita më me fat e javës: e diel, 4 dhjetor

Me fluksin aktual të energjisë së Shigjetarit duke krijuar ndryshime të rrënjosura thellë në jetën tuaj, është e rëndësishme të ngadalësoni dhe të kontrolloni me veten se si ndiheni.

Ndërsa Hëna kalon në Demi në ditët në vijim, është një shans për të kontrolluar veten tuaj emocionale. Përparimi që keni kërkuar në jetën tuaj ekziston brenda jush, kështu që është koha për të ngadalësuar dhe përshtatur, në mënyrë që të mos humbisni mesazhin e tij të rëndësishëm.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Dita më me fat e javës: e hënë, 28 nëntor

Marsi është aktualisht retrogradë në pjesën më me fat të jetës suaj që do të thotë se gjërat po ngadalësohen tani. Çdo gjë që ndihet sikur është arritur në një vend të ngadaltë nuk është për shkak se ajo është e ndenjur, por përkundrazi për t’ju dhënë më shumë kohë për ta ndihmuar atë të bashkohet.

Saturni në Ujor po ju ndihmon të mbani mend se procesi i krijimit supozohet të jetë argëtues. Ju duhet ta shijoni atë. Merrni lidhjen magjike të këtyre planetëve këtë javë dhe kthehuni të bëni atë që doni më shumë.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Dita më me fat e javës: e mërkurë, 30 nëntor

Asteroid Pallas përfaqëson intuitën, mençurinë dhe aftësinë tuaj krijuese për të zgjidhur sfida komplekse. Këtë javë, ndërsa kthehet në retrograde te Gaforrja, shenja e zodiakut që rregullon fatin tuaj, ju kërkohet të dëgjoni më thellë veten tuaj.

Ju gjithashtu bëheni një superhero gjatë kësaj kohe, sepse mund të arrini gjithçka në mënyra që shpesh i befasojnë të tjerët. Qëndroni në atë që ndjeni dhe nuk do të drejtoheni gabim.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Dita më me fat e javës: e mërkurë, 30 nëntor

Mërkuri në Shigjetar po aktivizon ndjenjën tuaj për veten dhe besimet tuaja personale. Saturni në Ujor po nxjerr në pah të gjitha temat e komunikimit.

Ky është një shans për ju që të jeni në brazdë tuaj dhe të hapeni për atë që ka më shumë rëndësi për ju në një mënyrë shumë autentike. Në fund të fundit, në ditët në vijim do të shihni se është aftësia juaj për të komunikuar qartë që ju ndihmon të hapni dyert për jetën që dëshironi të jetoni.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Dita më me fat e javës: e mërkurë, 30 nëntor

Marsi është aktualisht retrogradë te Binjakët duke ju dhënë kohë për të mësuar të merrni vendime dhe zgjedhje të shëndetshme për veten tuaj. Këtë javë, ndërsa ajo bashkohet pozitivisht me Saturnin në Ujor duke sjellë tema me vlerë, ju do të merrni një përmirësim në fusha të shumta të jetës tuaj.

Ndërsa një karrierë është gjithmonë një fokus, dhe një promovim ose rritje është në pritje, ka të bëjë gjithashtu me atë se si të qenit versioni më i shëndetshëm i vetes ndryshon jetën tuaj në shumë mënyra pozitive.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Dita më me fat e javës: e shtuna, 3 dhjetor

Neptuni është planeti që sundon ëndrrat, shpresat dhe gjithçka që dëshironi të bëhet jeta. Aktualisht ka qenë retrograde tek Peshqit, por do të bëhet e drejtpërdrejtë këtë javë në pjesën e jetës suaj që ka të bëjë me vlerën.

Jo vetëm që ka të ngjarë të sjellë një nxitje pozitive financiare, por gjithashtu ka të ngjarë të zhvendosni prioritetet tuaja për të krijuar më shumë hapësirë ​​për atë që krijon vërtet një jetë të përmbushur.

Ju ende po kaloni një riorganizim falë Saturnit që së shpejti do të mbyllet në shenjën tuaj të zodiakut, që do të thotë se gjithçka që po bëni tani do të ketë rëndësi për vitet në vijim.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Dita më me fat e javës: e shtuna, 3 dhjetor

Kjo nis fillimin e periudhës më me fat të jetës suaj. Jupiteri është tashmë i drejtpërdrejtë brenda shenjës suaj dhe tani ndërsa Neptuni bëhet i drejtpërdrejtë edhe te Peshqit, ju po hyni në energjinë e një herë në jetë.

Çfarëdo që prek Jupiteri, ai e bën atë më të madh dhe më madhështor. Ndërsa lidhet me Neptunin dhe asteroidët Juno dhe Vesta, është gati të krijojë disa ndryshime gjithëpërfshirëse në jetën tuaj.

Gjithçka nga karriera te romanca do të ndjejë këtë efekt rrezatues pozitiv, gjithçka që duhet të bëni është të laheni në shkëlqimin e ëndrrave të realizuara.