Lajme

E dhimbshme: Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar Fisni Vejsa

06/21/2024 13:08
nga:Y I

Ka ndërruar jetë figura e njohur mediale, Fisnik Vejsa.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe Luan Hasanaj nga “Let’s do it Kosova” , përmes një postimi në Facebook.

“Lamtumirë Fisnik Vejsa, pse bre burrë,heret bre😢“– ka shkruar Hasanaj.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së gazetarit dhe aktorit Vejsa.

I ndjeri për një kohë të gjatë ishte pjesë e KohaVisionit me emisionin “Fauna Jonë”.

Po ashtu pjesë e emisionit “O sa Mirë”.

Si dhe në televizionin Tribuna.