Sporti

Dzeko: Faleminderit Zotit që Brozovic nuk e fitoi çmimin “Lojtari i ndeshjes”

11/25/2021 11:23
nga:Lorik J

Edin Dzeko ishte heroi i Interit në fitoren ndaj Shakhtarit (2:0), e cila i solli klubit të Milanit një vend në fazën e eliminimit të Ligës së Kampionëve dhe ai bëri shaka me Marcel Brozovic pas ndeshjes.

Sulmuesi legjendar shënoi në minutën e 61 dhe 67 të ndeshjes, përcjell GazetaBlic Sport.

Me këta dy gola, Dzeko arriti shifrën prej 50 golave ​​në garat evropiane, ndërsa pas ndeshjes iu dha çmimi i lojtarit të ndeshjes.

“Faleminderit Zotit që më dhanë çmimin mua, jo Brozovicit, kështu që unë mund t’ia jap djalit tim”, tha Dzeko,.

“Interi më solli të shënoj gola. Jam mirë me kampionët, ata e treguan vlerën e tyre vitin e kaluar. Unë gjithmonë përpiqem të jap më të mirën time dhe kur fiton, je edhe më i lumtur”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport