Showtime

Dua Lipa po bashkëpunon me artistin legjendë të të gjitha kohërave?

12/07/2022 19:47
nga:G B

Besojeni apo jo, tashmë kanë kaluar dy vjet e gjysmë që kur Dua Lipa publikoi albumin e saj të fundit, “Future Nostalgia” e vlerësuar nga kritikët.

Ndërsa fansat janë ende duke u kënaqur me kwngwt e saj, këngëtarja me sa duket është duke punuar shumë në projektin e saj të radhës dhe duket se ajo ka rekrutuar një nga yjet më të mëdhenj të rock-ut të të gjitha kohërave.

Lipa ndau një postim në Instagram gjatë fundjavës që ishin emocionuese për fansat për disa arsye.

Së pari, ajo është qartësisht në studio dhe kjo është një shenjë e sigurt se ajo po regjistron melodi të reja siç japin shumica e yjeve të pop-it pa e thënë qartë këtë. E dyta, dhe ndoshta edhe më emocionuese, është kush ishte ulur pranë fituesit të Grammy-t – i vetmi Mick Jagger.

Asnjë informacion i mëtejshëm nuk u dha në lidhje me atë që mund të punojnë dy muzikantët, por fansat e të dy artistëve mund të supozojnë se ata kanë bashkëpunuar në të paktën një melodi.

Do të ishte e çuditshme nëse Lipa do të zgjidhte të postonte fotot vetëm për të nisur thashethemet dhe për të emocionuar miliona njerëz (në kohën e shtypit, postimi ka grumbulluar gati dy milionë pëlqime në Instagram), vetëm që thashethemet përfundimisht të rezultojnë të rreme.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)