Sporti

Drita zyrtarizon edhe një përforcim

06/07/2021 17:18
nga:E K

Skuadra e Dritës po përgaditet maksimalisht për sezonin e ri për Superligën e Kosovës dhe për garat evropiane.

Drita ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit të krahut të djathtë, Përparim Islami, shkruan GazetaBlic Sport.

Drita ka njoftuar përmes Facebook-ut, transferimin e mbrojtësit të krahut të djathtë i cili ka nënshkruar kontratë me klubin nga Gjilani për dy vite.

“RRUKI është bardh e kaltër!Përparim Islami i njohur si RRUKI është afrimi ynë i parë për këtë vit.Njëri prej mbrojtësve më të mirë i krahut të djathtë mes shumë ofertash ka zgjedhur klubin tonë.Islami do të jetë pjesë e klubit për dy vitet e ardhshme dhe do të jetë një forcë shtesë në kampionat dhe në garat europiane të cilat do të zhvillohen në muajin korrik”,ka shkruar Drita në Facebook.

Ja postimi i plotë: