Sporti

Drita – Feronikeli, formacionet zyrtare | Zekrija Ramadani debuton sot me ekipin gjilanas

12/03/2023 12:25
nga:Lorik J

Drita dhe Feronikeli ‘74 kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Drita është nikoqir i Feronikelit ’74 në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan me fillim nga ora 13:00.

Kjo ndeshje do të jetë e para për trajnerin Zekirija Ramadani në stolin e Dritës, andaj synimi është vetëm fitorja.

Në anën tjetër, mysafirët vijnë në këtë takim pas triumfit që morën ndaj Lirisë xhiron e kaluar dhe kërkojnë tri pikët për t’i ikur zonës së barazhit.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Drita: Smakiqi, Salihu, Thaqi, Vitija, Broja, Dabiqaj, Jashari, Baftiu, Ajzeraj, Selmani, Krasniqi.

Feronikeli 74′: Pas pak…