Sporti

Dortmund – PSG, formacionet zyrtare

02/18/2020 20:08
nga:M K

Sonte fillon faza e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, përkatësisht ndeshjet e para, derisa në program janë dy superndeshje.

Një nga to është ajo që zhvillohet në “Signal Iduna Park” mes Dortmundit dhe PSG’së, shkruan GazetaBlic.

“Verdhë e zinjtë” presin kampionin aktual francez, me të vetmin synim fitoren dhe kështu të kenë përparësi për duelin e kthimit, megjithëse nuk pritet ta kenë të lehtë përballë një prej favoritëve të këtij kompeticioni.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 21:00, ndërsa tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

/GazetaBlic/

05/26/2020 20:42

Dortmund – Bayern / Notat e futbollistëve