Showtime

Don Xhoni, Xherdan Shaqiri, Noizy e shumë shqiptarë të tjerë në përkrahje të Florian Markut

09/23/2021 20:17
nga:Lorik J

Bokseri shqiptar, Florian Marku i njohur si “Albanian King” do të përballet me ukrainasin, Maxim Prodan të Shtunën më 25 Shtator 2021 në Stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër për titullin ndërkombëtar IBF në peshën e mesme.

Para këtij meçi përkrahja për Florian Markun është tejet e madhe nga artistët dhe sportistët shqiptarë, shkruan GazetaBlic Sport.

Më poshtë keni disa prej tyre që kanë shprehur përkrahje për Markun para meçit:

“Ai as nuk mund të mbajë rripin tuaj, nuk i përshtatet atij”, shkruan Capital T.

“Lets go bisha”, ka shkruar futbollisti i njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri.

“Njeriu im”, ka komentuar edhe Leon Dajaku, futbollisti shqiptar.