Showtime

Domeniku i eliminuari i radhës nga Big Brother VIP Kosova

11/18/2023 07:32
nga:Sh R

Të premten është larguar nga shtëpia më e famshme në Kosovë, konkurrenti i radhës.

Nga votimi i javës, më pak i preferuari i publikut rezultoi këngëtari afrikano-zviceran, Domenik.

Ai rezultoi më pak i votuari në nominimin e javës, ku në televotim ishin edhe: Alba Vukaj, Blero, Ylli Dërvishi (Buci), Linda Halimi dhe çifti Ilirana dhe Adri.

Domenik është një konkurrent i cili ka hyrë një javë më vonë se banorët e tjerë në shtëpinë më të famshme në Kosovë.

Ai tregoi një karakter të qetë dhe mjaft argëtues, teksa tregoi se ajo çfarë e lidh me shqiptarët është shoqëria dhe kjo është arsyeja se pse edhe ka mësuar shqip gjatë jetesës së tij në Cyrih të Zvicrës.