Kupa e Botës 2022

“Do ta tmerrojnë Serbinë”, ky është formacioni i mundshëm i Brazilit – sulmi i frikshëm

11/24/2022 14:43
nga:Lorik J

Kombëtarja e Brazilit sonte takohet me Serbinë.

Brazili dhe Serbia do të luajnë në orën 20:00 një nga ndeshjet më interesante të ditës në Kupën e Botës. Globo, gjiganti mediatik brazilian që ndjek kombëtaren në Katar, shkruan se trajneri Tite do të luajë ndaj Serbisë me formacionin më sulmues, përcjell GazetaBlic Sport.

Alisson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro – Casemiro, Lucas Paqueta – Raphinha, Neymar, Vinicius – Richarlison.

Ky pritet të jetë formacioni i Brazilit sonte.

Nëse lajmet e Globa rezultojnë të sakta, atëherë Brazili do futet në lojë me formacionin 4-2-4.

/GazetaBlic Sport