Lajme

Deputetja e VV-së del në përkrahje të palestinezëve

05/11/2021 09:41
nga:M K

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Labinota Demi-Murtezi, ka reaguar për dhunën mes Izraelit dhe palestinezëve.

Deputetja kosovare ka dal në përkrahje të palestinezëve për të cilët ka thënë se janë jetimët e pambrojtur të “botës së vdekur demokratike”,

“Palestina dhe palestinezët, jetimat e pambrojtur të “botës së vdekur demokratike”.#FreePalestine”, ka shkruar Demi-Murtezi.

Kujtojmë se mbrëmë ka qenë një natë luftimesh midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza, ku mbi 250 raketa u lëshuan dje drejt shtetit hebre nga Rripi i Gazës. Burimet palestineze raportojnë se mbi 20 persona janë vrarë, përfshirë 9 fëmijë dhe dhjetëra janë plagosur.

LEXO EDHE:

Natë luftimesh mes Izraelit e Hamasit: Mbi 20 viktima

 

06/14/2021 23:44

“Vendimi për shkarkimin e Dakës është i shkruar nga VV-ja”