Lajme

Deputeti i PDK-së thirrje Qeverisë Kurti: Mos u tërhiqni

05/26/2023 22:39
nga:Astrit Gashi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit.

Haxhiu i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës të mos tërhiqet për shkak të dhunës nga strukturat serbe, pasi që çdo tërheqje nga sundimi i ligjit është autonomi për serbët.

“Shteti i Kosovës nuk duhet të tërhiqet për shkak të tensioneve e dhunës së huliganeve dhe strukturave paralel të organizuar nga Beogradi. Çdo tërheqje e Qeverisë nga sundimi i ligjit dhe sovranitetit do të thotë AUTONOMI për serbët në Veri”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.