Geek

Del traileri i ri për Spider-Man 2, loja në ardhje e Marvel

10/09/2023 07:28
nga:G C

Kompania Sony Interactive Entertainment (SIE) prezantoi një video të re për Marvel’s Spider-Man 2, e cila do të publikohet më 20 tetor dhe në këtë mënyrë zbuloi disa detaje të tjera të kësaj loje.

Titulli i ri i Insomniac Games në bashkëpunim me Sony Interactive Entertainment dhe Marvel vjen pas pak ditësh dhe tashmë është e qartë se është një titull shumë më i zhvilluar që do t’i kënaqë të gjithë fansat e “Peter Parker” dhe “Miles Morales”.

Me afrimin e datës 20 tetor, publikuesit zbulojnë gjithnjë e më shumë detaje dhe në videon e fundit, e cila është realizuar në bashkëpunim me studion Blur, dyshja shfaqet në përleshje me Venom.

“Marvel’s Spider-Man 2 i lejon lojtarët të lëkunden, të kërcejnë dhe të përdorin krahë të rinj në internet për të udhëtuar nëpër qytetin e Nju Jorkut të Marvel-it, duke kaluar shpejt midis Peter Parker dhe Miles Morales për të përjetuar histori të ndryshme dhe fuqi të reja epike, ndërsa ata luftojnë me të këqinj të rinj dhe ikonë të Marvelit – duke përfshirë versionin origjinal të Venomit monstruoz, gjahtarin e pamëshirshëm Kraven, hardhucën që ‘zhduket’ dhe shumë të tjera”, tha SIE në një deklaratë.

Loja, siç dihej më parë, u krijua nga themeli për PlayStation 5, kështu që fansat e konsullit do të mund të përjetojnë udhëtimin në pjesë të reja të Nju Jorkut, përkatësisht në Brooklyn dhe Queens, dhe kontrollorët e DualSense me reagime do të transferojnë çdo goditje dhe rënie. në duart e lojtarit, si dhe nxitës adaptues që do të japin një kuptim të vërtetë të fizikës së çdo lëvizjeje.

SIE gjithashtu deklaroi se në Nju Jork-un e Marvel-it, do të përjetoni tingull unik rrethues 3D që krijon pamje unike zanore rreth jush.

“Shihni tingujt e rrjeteve, fuqinë bioelektrike, trafikun e ngarkuar, reagimin e njujorkezëve dhe sulmet e rrezikshme të armikut”, përfundoi SIE.