Sporti

Dejan Kulusevski në “radarin” e skuadrës së madhe angleze

04/08/2021 15:47
nga:Mergim Rreci

 Dejan Kulusevski kthehet përsëri në radarin e Juventus.

Sulmuesi i Juventusit, Dejan Kulusevski është përsëri në radarin e Manchester United, pretendon Calciomercato, përcjell GazetaBlic.

Suedezi, me të cilin Bianconerët hezitojnë të ndahen në këtë fazë, ka qenë i lidhur me Djajtë e Kuq në të kaluarën dhe përballet me një konkurrencë të ashpër për ta gjetur një vend startues në formacionin e Pirlos.

Kulusveksi ka qenë edhe më herët nën radarin e skuadrës angleze, megjithatë në këtë verë pritet që të bëhen hapa konkret në këtë drejtim.

/GazetaBlic/