Showtime

Mozzik ironizon me kryeministrin Kurti: A e prune naj ‘bumbunjer’ babo?

07/21/2021 19:14
nga:Gazeta Blic

Pas Greqisë, Francës dhe Brukselit, tani kryeministri Kurti është kthyer në Kosovë.

Por, qëndrimi disa ditor në këto vende u komentua gjatë nga njerëzit, duke qenë se këtë periudhë u helmuan mbi një mijë njerëz në qytetin e Deçanit, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net”.

E, një formë tallëse për kryeministrin Kurti e ka shprehur edhe reperi Mozzik përmes një komenti të bërë në rrjete sociale.

“A e prune naj BUmBunjer o Babo”, është komenti tallës që Mozzik ka zgjedhur ta bëjë ndaj kryeministrit të vendit.

Kujtojmë se Mozzik ka shprehur hapur gjithmonë mbështetjen e tij të madhe për Kadri Veselin.