Sporti

Kroacia – Çekia, formacionet e mundshme

06/18/2021 09:51
nga:Mergim Rreci

Sot zhvillohet tri ndeshje shumë interesante në Kampionatin Evropian.

Në program do të jenë ndeshjet e grupeve E dhe D, shkruan GazetaBlic Sport.

Në ora 15:00, Suedia dhe Sllovakia do të përballen në stadiumin “Saint Petersburg “.

Sllovakia vjen në këtë ndeshje pas fitores ndaj Polonisë, kurse Suedia mori një barazim me shumë vlerë ndaj Spanjës.

Në ora 18:00, Kroacia dhe Çekia pritet të zhvillojnë një tjetër takim interesant. Çekia vjen në këtë ndeshje pas fitores ndaj Skocisë, kurse Kroacia u mposht nga Anglia.

Kroacia është e imponuar për fitore në këtë takim dhe do të synojë këtë gjë që nga minuta e parë.

Këto janë formacionet e mundshme.

Croatia: Livaković; Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol; Modrić, Kovačić; Rebić, Vlašić, Perišić; Petković

Czech Republic: Vaclík; Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil; Král, Souček; Masopust, Darida, Jankto; Schick

/GazetaBlic Sport/