Sporti

“Dardani u bofsh Shqipni”, ky është urimi nga TKZ

02/17/2024 11:33
nga:E K

Republika e Kosovës feston sot 16-vjetorin e pavarësisë.

Me rastin e kësaj dite të veçantë, një mesazh urimi nuk ka munguar as nga tifo-grupi shqiptar, “Tifozat Kuq e Zi”.

Nga “TKZ” u urua që Dardania një ditë të bëhet Shqipëri.

“Dardani u bofsh Shqipni”, thuhet në postimin e publikuar nga faqja zyrtare e këtij tifo-grupi.

Siç dihet, qëndrimi zyrtar i “Tifozave Kuq e Zi” është se duhet të ketë një Kombëtare dhe një ligë shqiptare.

“1 komb, 1 kombëtare, 1 ligë shqiptare”, është parulla që shfaqet gjithnjë nga ky tifo-grup.