Kupa e Botës 2022

Danilo para ndeshjes me Kroacinë: Do të jetë një sfidë shumë e vështirë

12/08/2022 18:13
nga:Mergim Rreci

Për mbrojtësin e Brazilit, Danilo-n, Kroacia ka emra shumë të mëdha në skuadër dhe nuk duhet nënvlerësuar.

Në takimin e dhënë për mediet në prag të sfidave çerekfinale, braziliane tha edhe disa nga emra kroatë, për të bërë sipas tij nuk ka nevojë të flitet shumë.

“Kroatët kanë lojtarë vërtet të fortë. Nuk ka nevojë të thuhet më shumë për Modric, Brozovic, Perisic dhe Kovacic”-u shpreh ai.

Më tej, mbrojtësi shtoi se kroatët janë mësuar të luajnë ndeshje të mëdha, teksa theksoi se duhet të përgatiten mirë.

“Të gjithë kampionët i njoh mirë. Ata të mirë për më tepër janë mësuar të ndodhin dhe janë të rëndësishme. Do të jetë një sfidë shumë e vështirë dhe nuk duhet të përgatitemi sa më mirë për të përballuar atë”-tha Danilo.