Sporti

Hauge: Sulmuesi Haaland me rekomandoi të transferohem te Milani

04/08/2021 15:06
nga:Mergim Rreci

Anësori i Milanit, Jens Petter Hauge, zbuloi se sulmuesi i Dortmundit, Erling Haaland ‘rekomandoi’ që ai të transferohej te Rossonerët.

Hauge ka luajtur 18 ndeshje në Serie A me Rossonerët, duke kontribuar me dy gola në këtë proces. Goli i tij i fundit erdhi në barazimin 1-1 me Sampdoria pas pushimit ndërkombëtar.

“Unë do të doja të kontribuoja në ekip dhe të shënoja gola,” tha Hauge për SportMediaset, përcjell GazetaBlic.

“Ka ende vend për përmirësime dhe për këtë unë do të vazhdoj të punoj shumë”.

Anësori norvegjez, i cili mbërriti nga Bodo / Glimt verën e kaluar, tha se Ibrahimoviç e ka ndihmuar atë që nga transferimi i tij në Milano.

“Ai është i shkëlqyeshëm, kemi kaluar shumë mirë së bashku”, tha Hauge.

“Pas mbërritjes sime ai më tha që të angazhohesha dhe ta shijoja, sepse Milani është një ekip me një histori të rëndësishme.

“Ai më tha të punoja shumë dhe të përpiqesha të shkoja mirë me grupin.”

Hauge tha se ai foli me sulmuesin Haaland për Milanin dhe zbuloi që shoku i tij i ekipit kombëtar e këshilloi atë të shkonte.

“Ne biseduam shumë, e njohim mirë njëri-tjetrin. Kishte shumë klube që ishin të interesuar për mua, ”tha Hauge.

“Unë fola me të për Milanin, dhe ai ma rekomandoi atë.

“Ai më tha se do të ishte e vështirë, por se do të bëja mirë” përfundoi ai.

/GazetaBlic/