Sporti

Crystal Palace – Arsenal, notat e lojtarëve, Xhaka në mesin e futbollistëve më të vlerësuar

08/05/2022 23:11
nga:Mergim Rreci

Arsenali e ka nisur me fitore kampionatin. “Topçinjtë” mposhtën 2-0 në transfertë skuadrën e Crystal Palace.

Ekipi i Arteta e zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 20-të, me një goditje me kokë të Martinelli. Vendasit u munduan të reagojnë, por nuk ia dolën të barazojnë.

Në fundin e ndeshjes Arsenali shënoi edhe golin e qetësisë. Guehi devijoi një top të gjuajtur nga Saka dhe autogoli i tij vulosi fatet e kësaj ndeshjeje.

Këto janë notat e ndeshjes: